Oferta szkoleniowa

Jeśli chcesz zamówić szkolenie lub wykład dla swojej placówki, instytucji czy organizacji, napisz: dziewczynawspektrum@gmail.com.

 

Dziewczyny w spektrum autyzmu

Dla kogo: osoby pracujące z dziewczętami w spektrum autyzmu (np. psycholożki, pedagożki, psychiatrzy, logopedzi, terapeuci, nauczyciele), rodzice i bliscy dziewczyn i kobiet w spektrum, kobiety zastanawiające się nad diagnozą spektrum autyzmu lub z diagnozą.

Na szkoleniu porozmawiamy o różnicach płci w autyzmie, o tym, dlaczego dziewczynki są diagnozowane później od chłopców lub błędnie i na co zwracać uwagę w procesie diagnostycznym. Na czym polega zjawisko maskowania autyzmu u dziewcząt i kobiet? Jaka jest specyfika doświadczenia kobiet w spektrum i czy istnieje profil dziewczyny w spektrum? Jak można wspierać dziewczyny i kobiety w spektrum autyzmu?

Grupa szkoleniowa: max. 20 osób. Wykład: max. 50 osób. Zarówno szkolenie, jak i wykład możliwe do przeprowadzenia online.

 

Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu

Dla kogo: rodzice nastoletnich osób LGBT+ w spektrum autyzmu, nauczyciele i inne osoby pracujące z nastolatkami w spektrum autyzmu (np. psycholożki, pedagożki, psychiatrzy, logopedzi, terapeuci).

Na szkoleniu:
– dowiesz się, jak osoby w spektrum autyzmu postrzegają swoją płeć i orientację seksualną,
– dowiesz się, jak reagować na coming out i jak wspierać młode osoby ujawniające swoją nieheteroseksualność, niebinarność czy transpłciowość,
– zapoznasz się ze zjawiskami dysforii/niezgodności płciowej oraz stresu mniejszościowego,
– uzyskasz odpowiedzi na trudne pytania dotyczące seksualności i płci nastoletnich osób w spektrum autyzmu.

Grupa: max. 20 osób. Szkolenie możliwe do przeprowadzenia online.

 

Dziecko w spektrum autyzmu w szkole

Dla kogo: nauczyciele, psycholożki i pedagożki szkolne, rodzice dzieci w spektrum autyzmu w wieku szkolnym.

Na szkoleniu:
– dowiesz się, czym różni się dziecko w spektrum od dziecka neurotypowego,
– jakie są bariery i potrzeby dzieci w spektrum autyzmu w szkole,
– jak można wspierać uczniów i uczennice w spektrum autyzmu.

Grupa: max. 20 osób. Szkolenie możliwe do przeprowadzenia online.

 

Spektrum autyzmu i neuroróżnorodność z perspektywy samorzeczniczej

Dla kogo: badacze i badaczki autyzmu, osoby działające na rzecz osób w spektrum autyzmu, aktywiści i aktywistki antydyskryminacyjne, studenci i studentki

Podczas wykładu opowiem o zmianach w postrzeganiu autyzmu i o procesie emancypacji osób w spektrum autyzmu. Wyjaśnię, dlaczego spektrum autyzmu to część ludzkiej tożsamości i jak taka perspektywa wpływa na zmianę społecznego postrzegania autystycznych osób. Jak wspierać osoby w spektrum autyzmu i jak o nich mówić? Opowiem także, czym jest samorzecznictwo i dlaczego potrzebujemy autystycznych samorzeczników w Polsce.

Grupa: max. 50 osób. Wykład możliwy do przeprowadzenia online.

%d blogerów lubi to: