O mnie

Mam na imię ef, mam 43 lata i diagnozę zespołu Aspergera. Jestem samorzeczniczką i edukatorką antydyskryminacyjną. Byłam członkinią Stowarzyszenia Amnesty International w Polsce w latach 2000–2002 i członkinią-założycielką Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej w latach 2009–2015. Pracowałam też w Fundacji Wspólnota Nadziei prowadzącej Farmę Życia dla dorosłych osób z autyzmem. W latach 2007–2019 byłam członkinią zarządu Fundacji Przestrzeń Kobiet, gdzie zajmowałam się historią kobiet i badaniami sytuacji kobiet doświadczających dyskryminacji krzyżowej. W 2020 roku założyłam Fundację Dziewczyny w Spektrum. Jestem laureatką nagrody Fundacji Polcul za działalność obywatelską.

Skończyłam Szkołę Trenerów STOP (Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych) i Specjalistyczną Szkołę Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji TEA (Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej). Mam za sobą kurs trenerski „Zarządzanie Firmą Równych Szans”. Prowadziłam m.in. szkolenia antydyskryminacyjne, z zarządzania różnorodnością i warsztaty historii kobiet. Aktualnie prowadzę autorskie szkolenia „Dziewczyny w spektrum autyzmu”, „Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu i inne (zobacz ofertę szkoleniową). Zaprojektowałam ZAwodowe ZAprzyjaźnianie – innowację społeczną dla niepracujących dziewczyn z zespołem Aspergera, która została z sukcesem przetestowana w Inkubatorze Innowacji Społecznych TransferHUB. Jestem również laureatką Programu WzmocniONE prowadzonego przez Ashokę i Magovox.

Po godzinach zajmuję się redagowaniem i korektą tekstów. Interesują mnie cmentarze z I wojny światowej, drewniane cerkwie, mosty i pociągi (surprise!). Kręcą mnie też archiwa, poezja, suicydologia i typografia. Poza tym lubię pisać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

%d blogerów lubi to: