Pomóż wydać Asperę!

poster_105822

Per aspera ad astra (Przez trudy do gwiazd). Pierwszy numer zina au/artystycznego „Aspera” poświęciłyśmy doświadczeniu bycia osobą w spektrum autyzmu. Czytelniczki i czytelnicy dowiedzą się, czym jest dla różnych osób autystyczna tożsamość. Jak spotyka lub zderza się spektrum autyzmu z neurotypowym światem? W jakich obszarach życia autorów i autorek spektrum przejawia się najmocniej? Jakie doświadczenia są dla nich najważniejsze? Publikacja zawierać będzie 16 tekstów (wiersze, eseje, opowiadanie), a także 12 ilustracji (rysunków, fotografii).

Drogie Osoby! Bez Waszego wsparcia pierwszy zin tworzony i prezentujący twórczość osób w spektrum autyzmu nie powstanie!

W zależności od wysokości pozyskanych środków „Aspera” zostanie wydana w formie:

– elektronicznej (zin będzie dostępny na tym blogu w postaci bezpłatnego pdf) -> jeśli uda nam się zebrać sumę 3000 zł,

– papierowej -> jeśli uda nam się zebrać kwotę w wysokości 8000 zł, każda osoba wpłacająca co najmniej 40 zł otrzyma „Asperę” drogą pocztową.

Na koszt wydania „Aspery” składają się: opracowanie graficzne (layout) i skład oraz druk 200 egzemplarzy zina, a także 7,5% prowizji dla platformy pomagam.pl.

Autorzy i autorki oraz redakcja „Aspery” nie otrzymują wynagrodzeń.

Za opracowanie graficzne i skład „Aspery” odpowiada Karolina Plewińska, autorka komiksów i stron na Facebooku: Szarosen ART i Asperger Rysowany.

Redakcja to:

Ewa Furgał – autorka bloga „Dziewczyna w spektrum”,

Martyna Groth – kuratorka i pedagożka, osoba z ZA.

Kontakt do nas: asperazin@gmail.com.

Prosimy o wpłaty i udostępnianie zbiórki: https://pomagam.pl/aspera.

Reklama

4 myśli na temat “Pomóż wydać Asperę!”

 1. Pomysł wspaniały, ale podzielę się jedną refleksją: czy zamiast „Drogie Osoby”, nie lepiej brzmiałoby „Drodzy Ludzie”?
  Ja wiem, że chcemy neutralnie płciowo itd., ale mnie osobiście słowo „osoby”, jakoś tak kojarzy się z czasami PRL, kiedy regularnie w urzędzie (ale nie tylko!), słyszało się: „Niech osoba wejdzie!”, „Niech osoba poczeka!” – są w Polsce zresztą miejsca, gdzie nadal można się z tym spotkać (ostatnio miałam takie doświadczenie w ZUS).
  Mogę przekazać prośbę o wsparcie dalej?

  Polubienie

   1. No, każdy ma inne doświadczenia. W tamtych czasach słowo „osoba”, w wymienionych kontekstach bynajmniej nie kojarzyło się dobrze. Było używane po to, żeby człowieka upokorzyć, pokazać mu, gdzie jest jego miejsce.
    I nadal tak bywa we wspomnianych przeze mnie instytucjach, zwłaszcza jak się trafi na pracownika starszej daty. Na szczęście powoli, ale jednak zaczyna się to zmieniać…

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: